Opava: "Senior bez nehod" - atraktivní formou o bezpečné dopravě

Zdravé město Opava zve na edukativní přednášku Senior bez nehod. Součástí přednášky jsou naučná videa a herecké scénky, které budou zábavnou formou ilustrovat reálné situace s dopravní tematikou. Publikum bude moci zároveň prostřednictvím hlasovacího zařízení interaktivně rozhodovat o vývoji děje.

„Přednáška je určena nejen řidičům automobilů, ale také seniorům spolujezdcům, chodcům, cyklistům, cestujícím prostředky hromadné dopravy. Podrobněji bude hovořeno například o statistikách dopravních nehod a jejich příčinách, o specifikách chování starších řidičů v silničním provozu, o zdravotních prohlídkách šoférů, vlivu nemocí či medikamentů na výkon řidiče, o vybavení moderních automobilů a jak je správně využívat, i o změnách v pravidlech silničního provozu,“ vysvětlila Hana Šenková z odboru rozvoje města a strategického plánování opavského magistrátu. Řeč podle ní bude i o tom, jak se správně chovat jako chodec, jak je to s předností chodců na přechodech, ale také o bezpečné a zdravé cyklistice. Dojde i na to, jak správně cestovat autobusy či tramvajemi. Vstup je zdarma.

Kroměříž: Kampaň VIDÍŠ MĚ! – podpora používání reflexních prvků

Kampaň VIDÍŠ MĚ! – podpora používání reflexních prvků

Kopřivnice: Kampaň "Autobus mám rád, je náš kamarád"

Kampaň "Autobus mám rád, je náš kamarád"

Kopřivnice

Jilemnice: Projekt "Děti, pozor silnice!"

Projekt "Děti, pozor silnice!"

Jilemnice