• naše weby..
  • ..
  • .
Home
galerie
udržitelného
rozvoje
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

galerie udržitelného rozvoje

Opava: Děti navrhly jména nových trolejbusů

Na desítce nových parciálních trolejbusů za 130 milionů korun, které jezdí po Opavě, se dnes objevila jména a obrázky, které vymysleli opavští školáci. Ulice města tak budou brázdit trolejbusy Měšťáček, Divadlík, Sportáček, Řechtáček, Strašák, Želvík, Duhovník, Ježula, Arra bus a Čarobus.

Jména vymyslely děti ze základních škol Kylešovice, Boženy Němcové, Mařádkova a Englišova. Na zadní části trolejbusu jsou pak dětmi namalované obrázky s názvem vozu. Trolejbusy byly pořízeny díky dotaci z evropských fondů, pokřtil je primátor Tomáš Navrátil.
Kontakt na Zdravé město

Kontakt...

Veronika Bittová
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe z tématu

Hodonín: Bezbariérová MHD

Bezbariérová MHD

Hodonín

Prostějov: Jízdní řády MHD v mobilním telefonu

Jízdní řády MHD v mobilním telefonu

Prostějov

Chrudim: Bezpečná cesta do školy

Bezpečná cesta do školy

Chrudim

Chrudim: Projekt „Jdeme bezpečnou cestou?“

Projekt „Jdeme bezpečnou cestou?“

Chrudim

Kroměříž: Bezbariérová MHD

Bezbariérová MHD

Kroměříž

Praha-Libuš: Bezpečná cesta do školy - aktivita žákovského zastupitelstva

Bezpečná cesta do školy - aktivita žákovského zastupitelstva

Praha-Libuš