• naše weby..
  • ..
  • .
Home
galerie
udržitelného
rozvoje
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

galerie udržitelného rozvoje

MAS Opavsko: Den čisté dopravy nepropaguje jen elektromobilitu

Hradec nad Moravicí – Čistá doprava se nemusí se týkat jen elektromobilů, ale také komunální techniky či především podpory budování cyklistické infrastruktury nebo udržitelných zdrojů energie. MAS Opavsko z. s. již několik let buduje povědomí veřejnosti o široké škále těchto „čistých“ aktivit právě prostřednictvím Dne čisté dopravy. Akce se koná pravidelně v září v rámci Týdne evropské mobility. Její první její ročník se uskutečnil v roce 2016 v areálu Národního památníku II. světové války v Hrabyni u Opavy.

Druhý ročník Dne čisté dopravy proběhl na stejném místě v roce 2017 a přinesl novinku - Ekorallye po památkách Opavského Slezska. Soutěž je otevřená všem uživatelům čistých dopravních prostředků a mohou se jí účastnit chodci, cyklisté, majitelé elektromobilů, elektrokol nebo vlastníci hybridních vozů. Hlavním cílem soutěže je navštívit co nejvíce památek v území převážně opavského okresu a jako důkaz se před každým objektem vyfotit. Kritéria soutěže jsou nastavena tak, aby jednotlivé druhy dopravních prostředků byly zvýhodněny vzhledem k míře, s jakou jsou šetrné vůči životnímu prostředí. Chodec pochopitelně neobejde tolik památek jako řidič elektromobilu Tesla, a proto mu musí být jeho „rychlost“ odpovídajícím způsobem kompenzována.
Kontakt na Zdravé město
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe z tématu

Desná: Veřejná nabíjecí stanice pro elektromobily a elektrické invalidní vozíky

Veřejná nabíjecí stanice pro elektromobily a elektrické invalidní vozíky

Desná

Hodonín: Bezbariérová MHD

Bezbariérová MHD

Hodonín

Prostějov: Nízkopodlažní autobusy MHD na plynový pohon

Nízkopodlažní autobusy MHD na plynový pohon

Prostějov

Kraj Vysočina: Projekt Vysočina BezBariér

Projekt Vysočina BezBariér

KRAJ VYSOČINA

Prostějov: „Městský“ cyklobus

„Městský“ cyklobus

Prostějov

Frýdek-Místek: Ucelená strategie rozvoje cyklostezek na území města

Ucelená strategie rozvoje cyklostezek na území města

Frýdek-Místek