MAS Opavsko: Den čisté dopravy nepropaguje jen elektromobilitu

Hradec nad Moravicí – Čistá doprava se nemusí se týkat jen elektromobilů, ale také komunální techniky či především podpory budování cyklistické infrastruktury nebo udržitelných zdrojů energie. MAS Opavsko z. s. již několik let buduje povědomí veřejnosti o široké škále těchto „čistých“ aktivit právě prostřednictvím Dne čisté dopravy. Akce se koná pravidelně v září v rámci Týdne evropské mobility. Její první její ročník se uskutečnil v roce 2016 v areálu Národního památníku II. světové války v Hrabyni u Opavy.

Druhý ročník Dne čisté dopravy proběhl na stejném místě v roce 2017 a přinesl novinku - Ekorallye po památkách Opavského Slezska. Soutěž je otevřená všem uživatelům čistých dopravních prostředků a mohou se jí účastnit chodci, cyklisté, majitelé elektromobilů, elektrokol nebo vlastníci hybridních vozů. Hlavním cílem soutěže je navštívit co nejvíce památek v území převážně opavského okresu a jako důkaz se před každým objektem vyfotit. Kritéria soutěže jsou nastavena tak, aby jednotlivé druhy dopravních prostředků byly zvýhodněny vzhledem k míře, s jakou jsou šetrné vůči životnímu prostředí. Chodec pochopitelně neobejde tolik památek jako řidič elektromobilu Tesla, a proto mu musí být jeho „rychlost“ odpovídajícím způsobem kompenzována.

Desná: Veřejná nabíjecí stanice pro elektromobily a elektrické invalidní vozíky

Veřejná nabíjecí stanice pro elektromobily a elektrické invalidní vozíky

Desná

Prostějov: Nízkopodlažní autobusy MHD na plynový pohon