Litoměřice: Dopravní hřiště v parku dokončeno

Litoměřice mají nové dopravní hřiště. Město převzalo minulý týden od dodavatele stavby hřiště nacházející se na okraji Jiráskových sadů. V současné době jsou kompletovány doklady pro podání žádosti o kolaudaci. K představení dopravního hřiště veřejnosti dojde 23. března, a to zároveň se slavnostním otevřením revitalizovaných Jiráskových sadů.

Dopravní hřiště, které bude opět provozovat Dům dětí a mládeže Rozmarýn, má zcela novou podobu. V průběhu stavby došlo k demolici lávky, některých asfaltových cest, semaforů, osvětlení apod. Zbourána byla správní budova, na jejímž místě vyrostl nový správní objekt. Zahrnuje novou učebnu, administrativní i sociální zázemí pro provozovatele i jeho návštěvníky. „Zbývá objekt dovybavit nábytkem a audiovizuální technikou,“ charakterizovala aktuální stav pracovnice Odboru územního rozvoje Městského úřadu v Litoměřicích Dana Svobodová.

Na realizaci akce získaly Litoměřice dotaci z Regionálního operačního programu Severozápad ve výši 12,9 milionu korun (včetně DPH), což představuje 85 procent uznatelných nákladů. Dalších 2,4 milionu korun představuje podíl města.

Kroměříž: Kampaň VIDÍŠ MĚ! – podpora používání reflexních prvků

Kampaň VIDÍŠ MĚ! – podpora používání reflexních prvků

Kopřivnice: Kampaň "Autobus mám rád, je náš kamarád"

Kampaň "Autobus mám rád, je náš kamarád"

Kopřivnice

Jilemnice: Projekt "Děti, pozor silnice!"

Projekt "Děti, pozor silnice!"

Jilemnice