Litoměřice: Tisící uživatel cyklověže získal odměnu

Již jeden tisíc kol pojmula za tři měsíce svého fungování litoměřická cyklověž. Tisící uživatelkou je Lenka Ficek, která dnes symbolicky převzala finanční odměnu z rukou Rudolfa Bernarta, jednatele společnosti Systematica, která úschovnu kol do Litoměřic dodala.

„Projekt cyklověže se mi moc líbí,“ ocenila možnost bezpečného parkování Lenka Ficek, která nejraději a nejčastěji jezdí podél Labe, například po cyklostezce ve směru na Ústí nad Labem. „Dříve jsem jezdila často a daleko, dnes už kvůli zaměstnání musím jezdit méně,“ dodala s úsměvem cyklistka. „Počet uživatelů se někomu může zdá být malý. My však existenci cyklověže vnímáme jako investici do budoucna, neboť věříme, a zkušenosti z vyspělých měst jsou toho dokladem, že zájem o cyklistiku mezi lidmi poroste,“ konstatoval v této souvislosti místostarosta Karel Krejza.

Litoměřická úschovna kol byla devátou postavenou v České republice. Nyní již v Čechách stojí věží 11 a ve výstavbě jsou další dvě. Počet cyklistů, kteří již síť cyklověží využili, dosáhl 195 tisíc.

Orlová: Víceúčelový parkovací objekt

Víceúčelový parkovací objekt