• naše weby..
  • ..
  • .
Home
galerie
udržitelného
rozvoje
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

galerie udržitelného rozvoje

Litoměřice: Tisící uživatel cyklověže získal odměnu

Již jeden tisíc kol pojmula za tři měsíce svého fungování litoměřická cyklověž. Tisící uživatelkou je Lenka Ficek, která dnes symbolicky převzala finanční odměnu z rukou Rudolfa Bernarta, jednatele společnosti Systematica, která úschovnu kol do Litoměřic dodala.

„Projekt cyklověže se mi moc líbí,“ ocenila možnost bezpečného parkování Lenka Ficek, která nejraději a nejčastěji jezdí podél Labe, například po cyklostezce ve směru na Ústí nad Labem. „Dříve jsem jezdila často a daleko, dnes už kvůli zaměstnání musím jezdit méně,“ dodala s úsměvem cyklistka. „Počet uživatelů se někomu může zdá být malý. My však existenci cyklověže vnímáme jako investici do budoucna, neboť věříme, a zkušenosti z vyspělých měst jsou toho dokladem, že zájem o cyklistiku mezi lidmi poroste,“ konstatoval v této souvislosti místostarosta Karel Krejza.

Litoměřická úschovna kol byla devátou postavenou v České republice. Nyní již v Čechách stojí věží 11 a ve výstavbě jsou další dvě. Počet cyklistů, kteří již síť cyklověží využili, dosáhl 195 tisíc.
Kontakt na Zdravé město
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe z tématu

Hodonín: Bezbariérová MHD

Bezbariérová MHD

Hodonín

Kraj Vysočina: Projekt Vysočina BezBariér

Projekt Vysočina BezBariér

KRAJ VYSOČINA

Prostějov: „Městský“ cyklobus

„Městský“ cyklobus

Prostějov

Orlová: Víceúčelový parkovací objekt

Víceúčelový parkovací objekt

Orlová

Frýdek-Místek: Ucelená strategie rozvoje cyklostezek na území města

Ucelená strategie rozvoje cyklostezek na území města

Frýdek-Místek

Kroměříž: Bezbariérová MHD

Bezbariérová MHD

Kroměříž