• naše weby..
  • ..
  • .
Home
galerie
udržitelného
rozvoje
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

galerie udržitelného rozvoje

Hodonín: Parkovací věž začala sloužit cyklistům

Parkovací věž s automatizovaným parkováním jízdních kol, která nedávno vyrostla u železniční stanice, začne od středečního poledne 17. října sloužit cyklistům. Zařízení bude v provozu 24 hodin denně a umožní bezpečné uschování jízdních kol, včetně elektrických. Věž pojme až 118 kol.

Podobné výškové kolárny „Bike Tower“ slouží cyklistům i v dalších městech České republiky. Jedná se o ocelovou prosklenou věž vysokou 11 metrů, která je vybavena automatizovaným zařízením pro úschovu jízdních kol včetně elektrických kol. Celý proces uschování a vyzvednutí kola je velmi jednoduchý a nezabere více než půl minuty. Uložení kola na 24 hodin vyjde zájemce na 5 korun, v případě, že je majitelem slevové IN karty Českých drah, má uložení svého kola dokonce zdarma. Zájemce o uložení kola obdrží při placení parkovací lístek s čárovým kódem, který si uschová pro následné vyzvednutí. Na kole je možné ponechat veškeré příslušenství, jako je cyklokomputer, osvětlení či přilba nebo tašky, protože při uskladnění kola nikdo jiný s kolem do styku nepřijde. Při vyzvednutí kola automat načte čárový kód z lístku a kolo vydá.
Kontakt na Zdravé město
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe z tématu

Hodonín: Bezbariérová MHD

Bezbariérová MHD

Hodonín

Kraj Vysočina: Projekt Vysočina BezBariér

Projekt Vysočina BezBariér

KRAJ VYSOČINA

Prostějov: „Městský“ cyklobus

„Městský“ cyklobus

Prostějov

Frýdek-Místek: Ucelená strategie rozvoje cyklostezek na území města

Ucelená strategie rozvoje cyklostezek na území města

Frýdek-Místek

Kroměříž: Bezbariérová MHD

Bezbariérová MHD

Kroměříž

Vsetín: Cyklostezka jako součást průmyslové zóny

Cyklostezka jako součást průmyslové zóny

Vsetín