Hodonín: Parkovací věž začala sloužit cyklistům

Parkovací věž s automatizovaným parkováním jízdních kol, která nedávno vyrostla u železniční stanice, začne od středečního poledne 17. října sloužit cyklistům. Zařízení bude v provozu 24 hodin denně a umožní bezpečné uschování jízdních kol, včetně elektrických. Věž pojme až 118 kol.

Podobné výškové kolárny „Bike Tower“ slouží cyklistům i v dalších městech České republiky. Jedná se o ocelovou prosklenou věž vysokou 11 metrů, která je vybavena automatizovaným zařízením pro úschovu jízdních kol včetně elektrických kol. Celý proces uschování a vyzvednutí kola je velmi jednoduchý a nezabere více než půl minuty. Uložení kola na 24 hodin vyjde zájemce na 5 korun, v případě, že je majitelem slevové IN karty Českých drah, má uložení svého kola dokonce zdarma. Zájemce o uložení kola obdrží při placení parkovací lístek s čárovým kódem, který si uschová pro následné vyzvednutí. Na kole je možné ponechat veškeré příslušenství, jako je cyklokomputer, osvětlení či přilba nebo tašky, protože při uskladnění kola nikdo jiný s kolem do styku nepřijde. Při vyzvednutí kola automat načte čárový kód z lístku a kolo vydá.

Vsetín: Cyklostezka jako součást průmyslové zóny

Cyklostezka jako součást průmyslové zóny

Vsetín