hl.m. PRAHA: Sdílení kol a automobilů v aplikaci "Moje Praha"

Po více jak půlročním provozu přichází aplikace Moje Praha s novinkami, které přinášejí Pražanům nové praktické informace. Vedle přehledu kulturního dění v metropoli a navigační služby na nejbližší místa ve veřejném prostoru, jako jsou úřady, volná parkovací místa, dětská hřiště, lékárny nebo nemocniční zařízení, budou mít uživatelé aplikace nově k dispozici informace o dostupnosti sdílených kol a automobilů v hlavním městě.

„Jsem také velice ráda, že nově aplikace přehledně přináší Pražanům informace o nejbližších sdílených autech a sdílených kolech. Právě podpora sdílené mobility je jedním z našich cílů, protože umožňuje reagovat na současné trendy v dopravě a napomáhá snižovat negativní vlivy dopravy na zdraví obyvatel a životní prostředí,“uvedla primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová.

Nový update aplikace Moje Praha přináší Pražanům v sekci „Doprava“ dvě nové karty označené „Sdílená auta“ a „Sdílená kola“, kde si uživatelé mohou na mapě města najít v reálném čase polohu sdílených automobilů a sdílených kol.

Data týkající se sdílených kol a automobilů v Praze jsou integrována do Datové platformy hlavního města Prahy Golemio, která byla spuštěna v červnu letošního roku.

Vsetín: Cyklostezka jako součást průmyslové zóny

Cyklostezka jako součást průmyslové zóny

Vsetín