• naše weby..
  • ..
  • .
Home
galerie
udržitelného
rozvoje
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

galerie udržitelného rozvoje

Břeclav: Nová parkovací věž slouží cyklistům

Ve čtvrtek dopoledne předala dodavatelská firma městu dokončenou parkovací věž pro kola. Do konce července by stavba měla být zkolaudována a bezprostředně poté už začne sloužit cyklistům. Ve věži lze zaparkovat 102 kol nebo elektrokol a 16 kol dětských. Jedno zaparkování trvá od přistavení kola k věži po vydání parkovacího lístku 16-23 vteřin (podle patra, do kterého automatický výtah kolo umístí). Platí se až po vyzvednutí kola, sazba je 5 Kč za 24 hodin. Držitelé In-karty Českých drah mají prvních 24 hodin parkování zdarma. Platit lze pouze mincemi všech velikostí, automat vrací drobné. Prostor ve věži i před ní je neustále monitorován kamerami městské policie, takže cyklisté budou mít svá kola v naprostém bezpečí. Před věží mohou cyklisté použít pumpu k nafoukání kola, v nejbližší době zde bude instalována také nabíječka elektrokol. "Zkušenosti z jiných měst ukazují, že zájem o parkovací věže je, věřím tomu, že i Břeclavané tuto službu ocení a budou parkovat především dražší kola a elektrokola tímto bezpečným způsobem," uvedl břeclavský místostarosta Svatopluk Pěček, který si funkčnost věže osobně odzkoušel.
Kontakt na Zdravé město
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe z tématu

Hodonín: Bezbariérová MHD

Bezbariérová MHD

Hodonín

Kraj Vysočina: Projekt Vysočina BezBariér

Projekt Vysočina BezBariér

KRAJ VYSOČINA

Prostějov: „Městský“ cyklobus

„Městský“ cyklobus

Prostějov

Orlová: Víceúčelový parkovací objekt

Víceúčelový parkovací objekt

Orlová

Frýdek-Místek: Ucelená strategie rozvoje cyklostezek na území města

Ucelená strategie rozvoje cyklostezek na území města

Frýdek-Místek

Kroměříž: Bezbariérová MHD

Bezbariérová MHD

Kroměříž